Szolgálati beszámoló (2022. február)
Perjesi István beszámolója
Az Agapé Gyülekezeti Hálózat többféle módon reagál az ukrajnai menekültek megsegítésére. A legmarkánsabb a roma testvérek befogadókészsége, akik részben korábbi ismeretségük alapján, részben pedig új kapcsolatokra nyitottan, több száz menekültet fogadtak be otthonaikba. Volt, ahol imaházakat nyitottak meg, és ott szállásoltak el menekülteket, de a legtöbbjük családoknál talált menedéket. Vannak, akik külön gyűjtéseket tartottak a gyülekezetekben, és ezt ajánlották fel, hogy ezzel könnyítsük az áldozatot hozó családok szolgálatát. Voltak, akik nagyobb szeretetszolgálatokat támogattak ebben a törekvésükben. Köszönet mindenkinek, akik mozdultak, összefogtak és áldozatokat hoztak.
Február hónapban részt vettem az Alliansz és a Budapesti Pásztorkör imaköri alkalmain. Ebben a hónapban is folytattam az atyák-fiak zoomos csoportját. A Nemeshegyi család kérésének tettem eleget, amikor szolgáltam Nemeshegyi Pál testvér temetésén. Folytatódtak a Pax tv-ben a Szellemi atyák és anyák kerestetnek felvételei, és részt vettem az Alabástrom projekt mentori találkozóján, ahol nagyszerű tanítás hangzott el dr. Pál Ferenc katolikus pap és egyetemi tanár részéről „Hogyan kerüljük el a kiégést” címmel.
Febr. 4. „Pihen a komp, kikötötték…”
Bodó Csabával és Varga Tündével Tiszaroffra mentünk. Az utazásunkat kicsit megnehezítette, hogy a GPS kompos átkelőhelyhez vezetett, de a kompot kikötötték, és benne hallgatott a sötétség – ezért óriási kerülővel értünk célt. A tiszaroffi polgármester-asszony fogadott bennünket, akit tájékoztattunk, hogy egy nyertes pályázat alapján teljes idejű szolgálatba állítottunk egy ott lakó testvérnőnket, hogy látogassa a helyi roma családokat, és ennek folytatásaként tanítványozni tudjuk őket. Ez referencia-szolgálata lehet az eredeti roma-misszionáriusok kiküldésével kapcsolatos látásunknak.
Egy évre van lehetőségünk, hogy a testvérnőnk, Moncz Anikó szolgálatát fedezzük, illetve olyan programokat támogassunk, amelyek segítik a romák tanítványozását. Nem akarunk gyülekezetet létrehozni addig, amíg nincsenek nagykorúsított tanítványok, akik már jól tudnak élni a gyülekezet által adott lehetőségekkel. Végigjártuk a falut, tájékozódva a romaság helyzetéről. A roma családokkal kapcsolatos programok márciusban indulnak el.
Febr. 6. Együtt élni a másnak adott kegyelemmel
Jónás történetéből tanítottam Pestszentlőrincen az ima-böjti témánkhoz kapcsolódóan. Fontosnak tartom ugyanis, hogy a gyülekezeteknek legyen befogadókészsége a nagy aratásra. Jónás küzdött azzal, hogy együtt tudjon élni a niniveieknek adott isteni kegyelemmel. Ha mindenféle mélységből térnek meg emberek, fontos kérdés lesz, hogy Isten népe tud-e együtt élni azzal a kegyelemmel, amit nagy mélységből megtérő emberek kapnak.
Febr. 7. Megéheztünk 21 nap után
Az ima-böjti 3 hét után a Budapesti Pásztorkörünk minden évben közös vacsorát rendez, amelyre a pásztorok feleségei is hivatalosak. Az Agapé Gyülekezet nagytermét szorgos kezek étteremmé alakították át, ahol több mint hatvanan vacsorázhattunk együtt. A vacsora finomságaival Ficsor Irénke és csapata ajándékozott meg bennünket. Az alkalom előtt és után jó volt látni a pásztorok, illetve feleségeik kötetlen beszélgetéseit a 6 fős asztaloknál. Most is nagy áldást jelentettek Paul Henderson és felesége, Kati kapcsolatépítő játékai, amelyeket nagy élvezettel játszott végig ez a komoly társaság. Köszönet a lőrinci gyülekezet befogadó szeretetéért és a helyi testvérek áldozatkész szolgálatáért, amely a pásztorkör közösségépítését segítette elő.
Febr. 13. Gyógyírkeresés a gyülekezet „Bajára”
Jávor Endre testvér egy különleges alkalomra hívott engem és feleségemet Bajára. A gyülekezetben egy kötetlen, szeretetteljes beszélgetésnek voltunk résztvevői, ennek során a gyülekezet tagjaiban különböző kérdések, javaslatok vetődtek fel, amelyek a gyülekezet további fejlődését kívánták előmozdítani. A jó légkörű alkalom több olyan részletet vetett fel, amelyben segíteni szeretnék a gyülekezet fejlődésében és további kibontakozásában. Az alkalom végén a pásztorházaspárral, az ebéd keretén belül, kiértékeltük a hallottakat, és átbeszéltük a továbblépés menetrendjét.
Febr. 14. Megragadtuk az „Elengedő szeretetet”
Az egri pásztorkör meghívásának tettem eleget, amikor 14-én este a pásztorkör által szervezett házaspáros hét megnyitóján vettem részt. A város polgármestere által megnyitott sorozat első előadója lehettem, ahol az Elengedő szeretet szülőknek című könyvemet mutattam be, és kb. egy órai keretben, egy riport formájában beszéltem arról, hogy mennyire fontos a család életében a szülők elengedő szeretete. Lehetőség volt arra, hogy a résztvevő házaspárok szülői pozíciójukból őket érintő kérdéseket tegyenek fel, amelyekre, úgy gondolom, hogy sikeres válaszokat tudtam adni. Eger városa katolikus fellegvár, ezért is fontos, hogy az Úr ajtókat nyit az evangéliumi gyülekezetek összefogása előtt, amely jó tekintéllyel és egységgel jelenik meg a város szellemi életében.
Febr. 15-22. Pál apostol nyomdokain
Egy hétre Máltára repültünk. Régi vágyunk volt feleségemmel, hogy Görögország után Máltán is nyomon kövessük Pál apostol munkáját. Már az első nap nagyon szíven érintett bennünket az ezzel kapcsolatos Apostolok cselekedeteiről írott könyv két fejezetének üzenete. Részben a hajótörésből menekültekkel szembeni szívbeli nyitottság, valamint a gyógyítások ajándéka, amelynek eredményeképpen minden beteg meggyógyult a szigeten. Azt mondják a máltaiak, hogy amikor Pál lerázta a mérges kígyót a tűzbe, ezt követően a szigetről kipusztultak a mérges kígyók, és csak az ártalmatlanok maradtak. Továbbá nagy hatással volt ránk az, ahogyan Pál fogadta a máltai megtérőket, és bemerítette őket, valamint a katakombák, ahol a föld alatti temetkezési helyen nemcsak a gyászolók jöttek össze, hanem a keresztények is, akik ilyen rejtettségben imádták az Urat. Csodálatos volt számunkra Mosta városában egy hatalmas templom története, ahol a második világháborúban egy bomba átszakította a kupolát, és lezuhant a 300 imádkozó közé, de nem robbant fel. A kupolát azóta kijavították, de azt a részt megjelölték, ahol a bomba beszakította a mennyezetet, hogy akik imádságaikban feltekintenek, kapcsolatba kerüljenek azzal az Istennel, Aki védelmet tud nyújtani az imádkozó övéinek.
Febr. 24-25. Színesedett a sápadtarcúak csapata
Az Agapé Hálózat roma vezetői csapatával 24-én Tiszavasváriba utaztunk, ahol a testvérek nagy szeretettel fogadtak bennünket. Az volt a célunk, hogy személyesen tiszteljük meg Lakatos Vilmost azzal a meghívással, hogy őt is meghívjuk a hálózat roma vezetői csapatába. Vili testvér nagyon jó bizonyságot tett az isteni elhívásáról és jó lelkületéről. Ily módon hisszük, hogy nagy segítségünkre lesz a roma misszió további kibontakozásában. A megbeszélést követően részt vettünk a gyülekezet alkalmán, ahova, aki csak tudott, igyekezett eljönni. Nagyon jó volt látni a sok fiatalt a gyülekezetben, és jó volt hallani arról, hogy vasárnap délutánonként külön összejöveteleket tartanak, és ott ők maguk hirdetik az Igét és imádkoznak. Az alkalom végén imádkoztunk mindenkiért, és kézzelfogható volt Isten erőteljes jelenléte.
Másnap Jákfalvára utaztunk, de előtte megálltunk Dövényben, és meglátogattuk azt a családot, akiknek a házába lesújtott a villám, és az egész felső részt elpusztította. Hála a jákfalvai testvéreknek és az Agapé gyülekezet összefogásának, kis híjával az egész tetőszerkezet elkészült, és már védelmet ad az esővel szemben. Jó volt találkozni az 5 fogadott gyermeket nevelő házaspárral, akik elmondták, hogy sokat szenvedtek a fűtés miatt, mert nem tudták befűteni azt a lakrészt, ahol összezsúfolódott a család. De jött a megoldás, miután Kondacs Sándor, Békéscsabáról származó testvér, aki még a 90-es évek elején a pestlőrinci Sportcsarnokban tért meg – erre visszaemlékezve – hálából ingyen elvállalta a tetőtér és a földszinti rész fűtésének kialakítását, ezzel nagy örömöt szerezve a családnak. A gyermekek sírva adtak hálát az Úrnak, hogy végre fűtött fürdőszobában fürödhetnek. Itt is köszönetet mondok az Agapé Hálózatnak, és azontúl minden testvéremnek a felajánlott támogatásáért.
Ezt követően Jákfalvára mentünk át, ahol a pásztorcsalád nagy szeretettel és kiadós ebéddel fogadott bennünket. Ezután Szajkó Rolandnak is elmondtuk, hogy szeretnénk meghívni a Hálózat roma missziós vezetőségébe, amit Roland könnyezve fogadott el. Átbeszéltük a roma missziós terveinket, amelynek ezután Roland is alkotó része lesz. A megbeszélés után istentiszteletre jött össze a Jákfalvai gyülekezet tagsága, mindannyian szolgáltunk, és imádkoztunk a jelenlévőkért. Nagy hálaadás van a szívünkben azért a stabilitásért, amit a gyülekezet jelenlegi állapota mutat, és hogy a fiatalok egyre jobban megtalálják a helyüket a szolgálatokban, és egyre nagyobb felelősséget hordoznak a jákfalvai misszióért.
Febr. 27. Az elengedő szeretet – angol nyelven
Délelőtt Szegeden a Kitárt Kapu gyülekezetben szolgáltam, amely új helyre költözött. Sokan nem tudtak eljönni erre az alkalomra, de akik részt vettek, nagyon aktívak voltak, és nagyon jó visszajelzést kaptam tőlük az igei üzenettel kapcsolatosan. Bodó András és felesége kitartó munkát végeznek, és hiszem, hogy ez előbb-utóbb áttörést fog hozni a gyülekezet életében. Az istentiszteletet követő ebéden a gyülekezet egésze részt vett. Itt jó lehetőség nyílt arra, hogy a vezetőkkel átbeszéljük a gyülekezet jelenlegi helyzetét, és azt, hogy milyen stratégiával tudnának áttörni, hogy emberek megtérését segítsék elő.
Az ebédről a Szőlőtő gyülekezet istentiszteletére mentem, ahol a nagyon lecsappant létszámú gyülekezettel, ill. vezetőséggel beszélgettünk. Az első szolgálatom a gyülekezet helyzetével és jövőjével kapcsolatos látás megosztásáról szólt, amit az az üzenet követett, hogy épüljön fel a gyülekezet befogadókészsége, hogy tudjon együtt élni az ott megtérőknek adott isteni kegyelemmel. A gyülekezet változatlanul élni akar, és hitet tettek amellett, hogy nem adják fel, és várják az áttörés Istenének segítségét. Az alkalom végén kellemes meglepetéssel szolgált az egyik testvér: az Elengedő szeretet című könyvemet már csaknem teljesen lefordította angolra, és annak lektorálását egy korábban a BBC tv-nél dolgozó angol anyanyelvű lektor vállalta, így elég közel állok ahhoz, hogy ez a könyvem, valamilyen csoda folytán, angol nyelvterületen is megjelenjen.
Köszönjük a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és a Miniszterelnökség támogatását, ami lehetővé teszi szerteágazó szolgálataink jelenlegi szinten való működtetését!