Jákfalvai Agapé Gyülekezet

A Jákfalvai Agapé Gyülekezet több az 1990-es évek második felében alakult meg, Fortin László és Vas Ernő vezetése alatt. Kisebb házicsoportokat tartottak, mindig különböző lakásokban, ahol rendszeresen újabb és újabb megtérők jöttek Istenhez. Így közel két év alatt a faluban élő romák 80%-a megtért. Nem állt meg Isten tüze kis településünkön, az Evangélium ereje a környező településekre is kihatott. Ez alatt a két év alatt legalább 30-an bemerítkeztek. Az evangelizációk elérték Dövényt, Felsőnyárádot, Abodot, Lakot, Homrogdot, ahol újabb megtérők jöttek a gyülekezetbe. Akkor már a gyülekezet létszáma 100 főre gyarapodott. Abban az időben Vas Ernőék munkáját nagy erőkkel segítették – többek között Fortin Laci bácsi és felesége Piroska, Géczi László és Perjesi István. Hosszú éveken keresztül növekedett a gyülekezet létszámban. A Jákfalvai Agapé Gyülekezet pásztorává Szajkó Rolandot kente fel Perjesi István, mellé két presbiter, Oláh Mihály és Váradi Attila lett kinevezve. Az Agapé hálózaton belül mindegyik roma gyülekezettel nagyon jó kapcsolatot ápolnak, a pásztor fiatal kora ellenére három éven keresztül több gyülekezetben is segített, bátorítást és új tüzet tudott vinni pásztorok és a gyülekezetek életébe. A közösség 2017-ben új látást kapott az Ézsaiás 60. fejezete alapján „Kelj fel és tündökölj…” Isten elrejti és szárnyai alatt védelmezi a gyülekezetet. Agapé Gyülekezet támogatásával felépült a gyülekezet új imaháza is.