Agapé Gyülekezetek Közössége
Hasznos oldalak
Információk
Copyright – Agapé
Az Agapé Szeretetszolgálat eltervezésekor nem kizárólag a klasszikus értelemben vett, körülöttünk munkálkodó szervezetek tevékenységének lemásolása lebegett a szemünk előtt. Túl az adományok (élelmiszer, ruha, tisztálkodó szerek, játékok) gyűjtésén, kiosztásán és a rászorulók fizikai szükségleteinek ellátásán, szeretnénk szellemileg megkeresni és betölteni az igényeket.
Jézus a Lukács 3:11-ben azt mondja, hogy: „Akinek két ruhája van, az egyiket adja oda annak, akinek egy sincs. S akinek van mit ennie, ugyanígy tegyen.”, vagyis akik bőségben vannak valamiben, azok osszák meg azokat a többiekkel, akik szűkségben vannak.
Szeretnénk, ha a szolgálati területeken is működni tudna ez Krisztus testében. Gondolunk itt – és a lista koránt sem teljes -, dicsőítő, prófétai, tanítói, lelkigondozói, közbenjáró, gyermekek és tinik, nők, férfiak és házaspárok felé végzett szolgálatokra.
Számos az Agapé Közösségbe tartozó taggyülekezetek között is vannak olyanok, akik nélkülözik a fent említett szolgálati területeket. Az ilyen közösségek mellé szükséges odalépnünk, hogy amikor csak lehetséges látogassa meg őket egyik, vagy másik olyan gyülekezet szolgáló csapta -ahol jól működnek ezek az ajádékok- azért, hogy a hiányban lévők is részesülhessenek az áldásból.
Szeretnénk, ha összetalálkoznának a „szükségek”, a „bőségekkel”.
Célunk továbbá az is, hogy az Agapé Közösségbe tartozó gyülekezetek közelebb kerüljenek egymáshoz és ténylegesen egy testként működhessen az eklézsia ezen része.
A kapcsolatok köré éptül az egész életünk, behálózzák a teljes létünket. Nagyon nem mindegy, hogy milyen a kpcsolatunk -elsősorban-, sajat magunkkal. Van egy nagy igazság: „ha tudom ki vagyok, tudom mit kell tenem”. Ha a helyére kerül az identitásunk, könnyebben tudjuk a körülöttünk lévő kapcsolatokat is kezeleni. Eltökélt szándékunk a nők és a férfiak felé végzett munkával az, hogy az Isten által róluk látott képet tudjuk nekik átadni. Ezeken az alkalmakon, nők szolgálnak nők felé és férfiak pedig férfiak. Kifejezetten olyan témákban, amelyek segítik az önmagukban lévő értékeket észrevenni és a felszínre hozni, a saját maguk és a környezetük javára.
A házasságok megsegítse, megerősítése, valamint a gyermeknevelésben való segítségnyújtás is része ennek a munkának. Ez olyan feladat, ami nagyon érzékeny terülteket próbál meg elérni. Mindenki igyekszik a legjobb tudása szerint kezelni a házaságát és nevelni gyermekét. Igyekszünk a Bibliában bemutatott értékrendekek átadni és gyakorlati segítséget nyújtani, ezeneken a nehéz terülteken.
Az Agapé Gyülekezet a Magyarországi Baptista Egyház berkein belül jött létre. 1998-tól karizmatikus irányba fordult, és a törvény adta jogi lehetőséggel élve a gyülekezet 1995-ben saját nevet választva önállósult. 1995. aug. 28-án a bíróság önálló egyházként jegyezte be Agapé Gyülekezet néven.
Az egyházi státuszunktól a 2012. évi egyházi törtvény megfosztott, és vallási tevékenységet végző egyesületté minősített át. 10 évvel később (2022 végén) visszakaptuk az egyházi besorolásunkat és Nyilvántartásba vett egyház lett a jogi státuszunk, Agapé Gyülekezetek Közössége néven. A besorolásaink változása azonban, nem változtatott semmit a közösségünk Istentől kapott elhívásán. A Szentírást tartjuk életünk és szolgálatunk zsinórmértékének.
A szolgáltai ajándékok Istentől adattak, Krisztus testének épülésére. Ezen szolgálati ajándékokat szeretnénk megosztani egyházunkkon belül, a gyülekezetek között. Gyülekezetek szolgálnak gyülekezetek felé, prófétai és dicsőitő csapatokkal, közbenjárással, tanítói szolgálatokkal.
Minden lehetséges módon szeretnénk segíteni és erősíteni az egyházunkhoz tartozó és a velünk szívközösségben lévő gyülekezetek, közösségek munkáit.
Jézus azt mondja az evangéliumokban (Mt 26:11, és Mk 14:7): „a szegények (nélkülözők) mindig veletek lesznek…”. Sajnos nemcsak arra a korra volt igaz ez a kijelentés. Ma is aktuális, ha egy kicsit körbenézünk magunk körül. A nélkülözők megsegítése nem lehet mérlegelés tárgya. Igyekszünk segíteni a rászorulókon, különféle adományokon keresztül, ha lehetőségünk nyílik rá egész évben. Tesszük ezt olykor étel formájában, máskor ruhával, vagy eszközökkel tisztálkodó szerekkel, játékokkal, néha pedig a bútorfelajánlásokat juttatjuk el oda ahol a legnagyobb szükség van rá. Megpróbáljuk Istentől kért -és kapott- bölcsességével kezelni a helyzeteket, mert a szentírás is azt mondja a Korintusbeliekhez írt második levelében: „Isten a magvetőnek vetőmagot ad, az éhezőnek meg kenyeret.” (2. Kor. 9:10 EFO)